Symulacje biznesowe – wizytówka doradcy

Profesjonalne gry i ćwiczenia biznesowe

Awans i praca – zestaw porad od rekruterów

Przekonaliśmy zaproszonego przez nas doradcę z markowego vortalu rekrutacyjnego szukampracy.pl do podzielenia się swoimi doświadczeniami dot. bieżącej sytuacji osób szukających zatrudnienia. Tu poznasz opinie naszego gościa.
Jednym z kluczowych aspektów owocnego zabiegania o stanowisko jest niewątpliwie stosowne przedstawienie się. Mowa tu nie tylko o rozmowie wstępnej, ale o etapie nieco wcześniejszym. Aby wszakże doszło do rozmowy kwalifikacyjnej, wymagane pisma aplikacyjne muszą znaleźć się na biurku rekrutera. Stąd nadzwyczaj ważne jest to, aby nasz życiorys zawodowy oraz nasz list motywacyjny korespondowały z obecnymi wyznacznikami. Ponadto niewątpliwie należy potencjalnego pracodawcę czymś wyjątkowym zainteresować, a w pewnych przypadkach także zafascynować. W pierwszym rzędzie należy natomiast zwrócić uwagę na to, aby podanie o pracę i CV były zbudowane we właściwy sposób. Ma to swoją wagę w nawiązaniu do tego pierwszego, ponieważ łatwo zaobserwować, że niemało osób ma znaczący dylemat właśnie z tym dokumentem. Problemy zawierają się zarówno w niewłaściwie sformułowanej treści, jak i w nieodpowiednim układzie dokumentu. Warto więc tu dodać, iż odpowiednio utworzony list tego typu składa się z ośmiu bazowych części, które są poniekąd obowiązkowe. Są to:

 • personalia,
 • miejscowość oraz data,
 • nazwa pracodawcy,
 • zwrot grzecznościowy,
 • rozpoczęcie,
 • rozwinięcie,
 • podsumowanie,
 • kończący zwrot formalny.

  Z czterema pierwszymi znaczącego kłopotu generalnie nie powinno być, jednak trzeba wyszczególnić, jakie treści powinny być uwzględnione we wprowadzeniu, rozwinięciu oraz w zamknięciu. W introdukcji zasadniczo dodaje się tego rodzaju niezbędniki, jak zwięzła prezentacja osoby, źródło, z jakiego dowiedzieliśmy się o wybranej posadzie i w końcu wzmianka odnośnie do tego, o jaką posadę zabiegamy. Rozwinięcie to miejsce na uargumentowanie własnych starań o posadę. Warto zatem napisać o pobudkach, dla jakich akurat nas firma powinna przyjąć na wybrane stanowisko, a nie kogoś innego. Mamy zatem miejsce na wyróżnienie się swoimi kompetencjami. I w końcu zamknięcie. Tutaj należy zaakcentować swoją chęć przyjęcia dyskutowanej funkcji, wyrazić nadzieję na spotkanie w siedzibie firmy na rozmowie kwalifikacyjnej. Omawiany list musi być napisany spójnie i na temat.

  Znajdź oferty Praca szczecin

 • Comments are closed.