Symulacje biznesowe – wizytówka doradcy

Profesjonalne gry i ćwiczenia biznesowe

Kiedy przychodzi czas na przekwalifikowanie się.

Na pracy większość osób spędza większość swojego życia, niekiedy jest to nawet kilkanaście na dobę. Z takich też powodów to, jak jak czujemy się w pracy w dużym stopniu się odbija na innych rzeczach, wypoczynku czy relacjach z najbliższymi. Ciągłe napięcie i stres wpływają bardzo negatywnie również na zdrowie danej osoby.
Jeżeli trudno już zapanować nad wszystkim, to może najwyższa pora zastanowić się nad zmianami, niekiedy trzeba wręcz podjąć takie ryzyko. Po pierwsze trzeba mieć pewność, czy problemy sprawia szef, u jakiego się jest zatrudnionym, czy też co wykonuje się w pracy. W pierwszym przypadku mowa będzie o toksycznym pracodawcy, i to u niego właśnie nie będą odpowiadały warunki na jakich się jest zatrudnionym, zakres obowiązków czy wynagrodzenie.
Jeżeli natomiast ktoś bez względu na panujące warunki, w jakich przychodzi mu pracować nie daje rady cieszyć z tego, co robi na co dzień, to wtedy będzie się miało do czynienia z toksycznym zawodem. W takiej sytuacji przestaje się dostrzegać jakiekolwiek pozytywy, będzie brakowało jakichkolwiek chęci do rozwoju i planowania swojej przyszłości zawodowej.
W pierwszej sytuacji najczęściej wystarczy zmienić pracodawcę, żeby sytuacja się unormowała. Drugi przypadek wiąże się najczęściej ze zdobyciem nowego zawodu, co nie oznacza bynajmniej, że trzeba będzie wszystko zacząć od nowa, a zdobyte umiejętności przestają być potrzebne. Niejednokrotnie właśnie wcześniejsze doświadczenia bardzo się przydają w wykonywaniu nowego zawodu.
Obawy wielu osób będzie zapewne budził czas, którego będzie się potrzebować do kompleksowej zmiany zawodu. Tu nie ma dokładnie określonych zasad, wiele zależało bowiem będzie od tego, jakie się ma plany na przyszłość. Przy zawodach bardziej specjalistycznych niezbędne może być nawet parę lat do uzyskania biegłości, ale w dużej części przypadków może wystarczyć parę miesięcy.
Istotnym aspektem jest także to, kto może pomóc podczas ustalania swojej przyszłości zawodowej, czy samemu się tym zająć, czy jednak zwrócić się po fachową pomoc. Można się zastanowić nad rozmową z zawodowym doradcą, niejednokrotnie także w urzędach pracy uzyskać można możliwość konsultacji zawodowych.

Comments are closed.