Symulacje biznesowe – wizytówka doradcy

Profesjonalne gry i ćwiczenia biznesowe

Kiedy przychodzi pora na to, żeby się przekwalifikować.

W miejscu pracy wielu ludzi spędza dużą część życia, niejednokrotnie może to nawet być więcej niż dziesięć na dobę. Z takich też powodów to, jak się tam czujemy w dużym stopniu się odbija na reszcie spraw, wykorzystaniu wolnego czasu czy relacjach z przyjaciółmi i rodziną. Ciągły stres i napięcie wpływają bardzo negatywnie również na zdrowie pracownika.
Jeżeli sytuacja staje się nie do zniesienia, to być może nadszedł już czas żeby pomyśleć o jakiś zmianach, czasem wręcz trzeba je zaryzykować. W pierwszej kolejności należy wiedzieć, czy problemy sprawia szef, u którego ma się zatrudnienie, czy to co się w pracy robi. W pierwszym przypadku mowa będzie o toksycznym pracodawcy, i to właśnie u niego nie będą odpowiadały warunki zatrudnienia, zakres obowiązków czy wynagrodzenie.
Natomiast jeśli dana osoba bez względu na warunki, w jakich przychodzi mu pracować nie potrafi się cieszyć z tego, czym się zajmuje, to wtedy będzie się miało do czynienia z toksycznym zawodem. W tego typu przypadkach przestaje się widzieć wszelkie pozytywy, będzie brakowało chęci do dalszego rozwoju i sterowania swoją karierą zawodową.
W pierwszym przypadku w wielu przypadkach wystarczy zmienić pracodawcę, żeby sytuacja uległa poprawie. Przypadek drugi będzie się najczęściej wiązał ze zdobyciem nowego zawodu, co wcale nie oznacza, że zacząć trzeba będzie wszystko od nowa, a umiejętności, które się ma stają się zbędne. Niejednokrotnie właśnie wcześniej zdobyte umiejętności mogą się bardzo przydać w nowym zawodzie.
Obawy wielu osób może budzić czas, jaki będzie potrzebny do pełnej zmiany zawodu. Tutaj dokładne reguły nie są określone, dużo będzie bowiem zależało od tego, co się będzie chciało dalej w życiu robić. W specjalistycznych zawodach może być nawet niezbędne kilka lat do osiągnięcia biegłości, lecz w licznych przypadkach wystarczy parę miesięcy.
Ważną rzeczą będzie także to, kto będzie pomagał w czasie ustalania swojej przyszłości zawodowej, czy zająć się tym samemu, czy wykorzystać profesjonalną pomoc. Można się zastanowić nad rozmową z profesjonalnym doradcą, dość często również na terenie urzędów pracy uzyskać można możliwość konsultacji zawodowych.

Comments are closed.